Elektrik Tüketim Desteğinden Faydalanmak İsteyenlerin Dikkatine

Yükleniyor.

Elektrik Tüketim Desteğinden Faydalanmak İsteyenlerin Dikkatine

Elektrik Tüketim Desteğinden faydalanmak için vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına veya başka bir kuruma başvuru yapmalarına gerek olmayıp; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından düzenli merkezi yardım alan vatandaşlar bu programdan faydalanabilecek.

Vatandaşların bu programdan faydalanabilmesi için; geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ile PTT şubelerine başvurmaları gerekmektedir. PTT’ye aktarılan tutarlar vatandaşlar tarafından yalnızca elektrik faturası ödemesinde kullanılacak olup, destek kapsamındaki tutarların nakdi olarak talep edilmesi mümkün değildir.

PTT'den elektrik faturasını ödemeye gidecek olan vatandaşlar devlet tarafından kendisine sağlanan desteği öğrenecek ve faturanın kalanını ödeyecek. Böylece elektrik desteği sağlanmış olacak. Ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu haneler için Elektrik Tüketim Desteği ve diğer kurumlarca karşılanmamış ise Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği yardım programları başlamıştır. Ayrıntılı bilgi ve başvuru yapmak için  Osmaneli Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na gelmeniz gerekmektedir.

Paylaş:

DİĞER HABERLER